
Obraz Moondance z Pixabay
Regulamin konkursu:
1. Organizator konkursu: Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim.
2. Celem konkursu jest propagowanie kultywowanie tradycji świątecznych oraz propagowanie działalności twórczej wśród dzieci i młodzieży.
3. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły – kl.1-8.
4. Konkurs biblioteczny „Hej kolęda, kolęda – czyli zilustruj wybraną kolędę” trwa od 25 listopada do 13 grudnia 2024 r.
5. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą wybraną kolędę.
6. Fotografię pracy plastycznej należy wysłać na adres e-mail biblioteki szkolnej: b.szkolnasp4@gmail.com do 13 grudnia 2024 r.
7. W tytule wiadomości proszę wpisać tytuł konkursu.
8. Plik ze zdjęciem należy podpisać danymi uczestnika konkursu: imię_nazwisko_klasa np. Anna_Kowalska_2c.
9. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 16 grudnia br. na stronie biblioteki szkolnej. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach kl.1-3 oraz kl. 4-8.
10.Zwycięzcy otrzymają punkty dodatnie z zachowania. Pozostali uczestniczy otrzymają punkty dodatnie z zachowania za udział w konkursie.
11. Udział w konkursie łączy się ze świadomą i dobrowolną zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz publikację jego wizerunku.
12.Uczestnik konkursu oświadcza, że przesłana na konkurs fotografia/praca jest jego autorstwa.
13. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora.
14. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na zamieszczenie fotografii na stronach internetowych biblioteki szkolnej/szkoły.
Joanna Freliga
„BohaterOn” – włącz się w historię!
„Kartka dla Powstańca” – akcja ogólnopolska
Powstanie warszawskie na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Celem wybuchu powstania było wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej.
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w akcji ogólnopolskiej „Karta dla Powstańca”. Prosimy o przesyłanie zdjęcia wykonanej kartki na adres e-mail biblioteki: b.szkolnasp4@gmail.com z dopiskiem w tytule „kartka dla powstańca”.
Włącz się w historię razem z nami!
Pokażmy, że pamiętamy i nie zapominamy o ich poświęceniu w walce za wolną Polskę.
Na kartki czekamy do 28 listopada br.
Joanna Freliga
„Calineczka” Hansa Christiana Andersena
Pierwszy tydzień zabawy z zagadkami literackimi dobiegł końca. Prawidłowa odpowiedź w piątek brzmiała: CALINECZKA. Baśń pt. „Calineczka” autorstwa Hansa Christiana Andersena została wydana w 1835 r. Historia małej dziewczynki, która wyrosła z ziarenka, ofiarowanego kobiecie niemogącej mieć własnych dziec. Opowieść uczy czytelnika spojrzenia na otaczający go świat z wdzięcznością oraz docenienia piękna, świata przyrody oraz jego wyjątkowości.
Joanna Freliga
„Kopciuszek” Charlesa Perraulta
Czwarty dzień bibliotecznej zabawy już minął. Prawidłowa odpowiedź w czwartek brzmiała: KOPCIUSZEK. Baśń „Kopciuszek” autorstwa Charlesa Perraulta została opublikowana w 1697 roku. Opowieść przedstawia przemianę z dziewczyny w księżniczkę, która ma przy swoim boku zaufaną osobę, matkę chrzestną. Utwór uświadamia czytelnikowi, że wyczarowane dla dziewczyny rzeczy: suknia, eleganckie szklane pantofelki oraz karoca są tylko zwykłymi dodatkami. Chwilowe szczęście odmienia jej los. Baśń „Kopciuszek” uczy wybaczania, życzliwości i nie poddawania się.
Joanna Freliga
„Jaś i Małgosia” Braci Grimm
Trzeci dzień zagadek ze świata literatury minął w błyskawicznym tempie. Prawidłowa odpowiedź w środę brzmiała: JAŚ I MAŁGOSIA. Baśń „Jaś i Małgosia” opowiada o dwójce dzieci, które pozostawione w lesie przez macochę spotkały złą czarownicę. Opowieść o rodzeństwie ukazuje nam, że posiadanie zaufanej osoby, na której zawsze można polegać, pozwoli nam uporać się z każdymi trudnościami.
Joanna Freliga